ماسك عسل و خواص آن بر روي درمان آكنه

زندگي مدرنيته امروزي تاثيرات بسيار زيادي بر روي پوست انسان قرار داده است، وجود آلودگي هاي بسيار موجود در هوا و نشست آن بر روي پوست صورت منفذ پوست را بسته و امكان نفس كشيدن پوست صورت را تا حد بسيار زيادي گرفته است. يكي از روش هايي كه مي توان سطح پوست را از آلودگي هاي موجود پاكسازي نمود استفاده ازماسك صورت مي باشد. ماسك هاي صورت بسياري در بازار وجود دارند كه اغلب افراد تمايل به استفاده از آنها دارند اين در حالي است كه بسياري از اين ماسك هاي صورت به صورت صنعتي توليد شده و خواص گياهي و درماني خود را از دست مي دهند.

در حال حاضر يكي از برترين ماسك هايي كه مي توان به صورت طبيعي آنرا در خانه خود درست كنيد ماسك عسل است، اين ماسك كه انواع مختلفي دارد در كنار شاداب سازي پوست صورت شما اين امكان را براي شما فراهم مي آورد تا لايه هاي آلودگي را از روي پوست صورت خود برداشته و فرصت تنفس مناسبي را در اختيار پوست خود قرار دهيد. همچنين از ديگر خواص استفاده از ماسك عسل مي توان به اين مورد اشاره نمود كه مي توان به كمك آن آكنه موجود بر روي پوست را نيز به خوبي درمان نمود.  از اين رو در صورتي كه قصد داريد تا در رابطه با ماسك عسل و خواص آن و همچنين طريقه درست كردن ماسك عسل اطلاعات بيشتري به دست آوريد پيشنهاد مي كنيم تا انتها با ما همراه باشيد.

 

طرز تهيه ماسك عسل

يكي از روش هاي استفاده از ماسك عسل آن است كه خود عسل را به تنهايي بر روي پوست صورت خود قرار دهيد. پيشنهاد ميكنيم به جاي استفاده از عسل خوراكي موجود در آشپزخانه از عسل تصفيه شده استفاده كنيد.

 

طرز تهيه ماسك عسل و سيب

براي تهيه ماسك عسل و سيب لازم است تا يك عدد سيب متوسط ترجيحا ارگانيك را در كنار 4 الي 5 قاشق عسل ارگانيك و مقداري آب ولرم را از قبل آماده نماييد.

هسته سيب را جدا كرده و آنرا در مخلوط كن ريخته و آنقدر هم بزنيد تا خميري شكل شود. پس از آن عسل را به آن اضافه كنيد، و خوبي مخلوط كنيد تا يك دست شود و آنرا بر روي صورت خود قرار دهيد و يك ربع صبر كرده تا ماسك صورت عسل شما كمي خشك شود و در نهايت آنرا با آب ولرم شست و شو دهيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط شايان | ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۲:۳۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |